Díky několika nadšencům- včelařům se nám společně podařilo získat od nadačního fondu Zelený poklad grant na náš projekt Včelaříme pro radost Projekt je určen pro každého, kdo chce začít včelařit a nemůže se rozhoupat, tedy pro zájemce o včelaření, začínající včelaře, ale i rodiny s dětmi (cca. od 7 let) a milovníky přírody.
Jestli o někom víte, prosím řekněte mu o nás. 🙂
Nabízíme setkávání na včelnici v arboretu Sofronka, při kterém si budeme o včelkách povídat. Zapůjčíme Vám včelařské klobouky, rukavice a nahlédneme do úlů. Scházet bychom se chtěli vždy jednou měsíčně zpravidla na Sofronce a téma by bylo spojeno vždy s úkony, které se provádějí v té době na včelnici. V zimních měsících bychom využili zázemí v mezigeneračním centru Totem.

Aktuální akce:

8. setkání proběhne 19.2 v 16:00

Pozor,
Venku je stále zima, proto toto sektání proběhne u rožhavených kamen v klubovně areálu Závrtek, Plzeň-Koterov (V Závrtku 646/26). Mapka, jak se k nám dostanete…  Možnosti parkování přímo v areálu jsou omezené, proto prosím nechte svá auta zaparkovaná na plácku v ulici „Na Lipce“, viz bod 2 na mapce výše.

Přednáška bude trvat cca. 2 hodiny a je určena pro všechny včelaře, zájemce o přírodu, i pro seniory a rodiče s dětmi.

Program setkání:

  •     O svých začátcích povypráví Honza Kadlec. Nevčelaří dlouho, zato s velkým elánem a nebojí se experimentů
  •     Povíme si něco o včelí pastvě, čím můžeme včelkám přilepšit na našich zahradách
V případě zájmu budeme rádi, když nám dáte vědět, že se akce zúčastníte na vcelarimeproradost@seznam.cz.

Krásné dny přeje za celý tým
Kateřina Štýsová

Akce, které již proběhly:

  • 7. Včelařské setkání 16.01 2020, přednáška pana Prokeše: Varroáza ve včalařské praxi

  • 6. Včelařské setkání 10.12 2019, přednáška pana Černohorského: Včelaření ve Warré úlu

  • 5. Včelařské setkání 12.11 2019, přednáška pana Uváčika: Včelaření ve městě

  • 4. Včelařské setkání 15.10 2019

  • 3. Včelařské setkání 5.9 2019

  • 2. Včelařské setkání 8.8 2019

  • 1. Včelařské setkání 8.7 2019

  • Včelí dny na Sofronce 8-9.6 2019

Cílem projektu VČELAŘÍME PRO RADOST je bližší seznámení veřejnosti, především rodin s dětmi se životem včel. Snahou je ukázat, že včela není „nebezpečný, bodavý“ hmyz, ale že je pro život člověka, ale i přírodu samotnou, zcela zásadním tvorem. Projekt je určen i těm, kteří se o včelařství zajímají, ale nemají možnosti či vhodný prostor k umístění úlů, případně jim schází odvaha začít se naplno věnovat tomuto krásnému, ale náročnému koníčku. Jinými slovy umožníme zájemcům, kteří nemají možnost včelařit, poznat jak krásná a voňavá může práce se včelami být, ale i jak je fyzicky, časově a finančně náročná. Rádi bychom těmto zájemcům z řad dětí i dospělých představili včelí svět jak teoreticky, tak hlavně prakticky poskytnutím zázemí pro péči o včely v průběhu celého roku v různých typech úlů, které jsou součástí tohoto projektu.

 

 

 

Akce byla podpořena nadačním fondem  Zelený poklad